Firemni pohar

 

Soutěžní propozice

FIREMNÍ POHÁR 2021

Termín a dějiště: čtvrtek 20. května 2021 Golf Resort Austerlitz, Slavkov u Brna

I. Systém hry a pořadí na startu

Firemní pohár je jednodenní šampionát dvoučlenných firemních týmů, hraný systémem na rány, s postupným startem z odpaliště č. 1. Muži hrají ze žlutých a ženy z červených odpališť. Hraje se na úpravu HCP, v týmové soutěži s částečným vyrovnáním.

Hráči budou soutěžním výborem rozděleni do jednotlivých skupin. Hráči z jednoho týmu hrají ve společném flajtu. Soutěž může být rozložena do více kalendářních dnů. Obecná startovní listina bude zveřejněna začátkem května, jmenná startovní listina bude zveřejněna 24 hodin před startem turnaje.

II. Soutěžní kategorie a vyhodnocení

HLAVNÍ KATEGORIE
Soutěž týmů netto o součet dvou nejlepších výsledků týmu po částečném (50% HCP - max. 18 - každého hráče)

DALŠÍ VYHODNOCOVANÉ KATEGORIE
Soutěž týmů brutto o součet dvou nejlepších výsledků týmu bez vyrovnání
Nejlepší individuální výsledek brutto
Nejlepší netto výsledek v kategorii HCP 0 – 18
Nejlepší netto výsledek v kategorii HCP 18,1 – 36
Nejlepší netto výsledek v kategorii HCP 37 – 54

III. Určení pořadí

O pořadí družstev rozhodne nejnižší součet obou výsledků se započítaným polovičním vyrovnáním (k úpravě hráčova výsledku se použije 1/2 jeho přesného hendikepu z počátku turnaje, zaokrouhleného podle matematických pravidel na celá čísla) - maximálně však 18.

O vítězném týmu v případě rovnosti výsledku rozhoduje play off – rozstřel nominovaných hráčů (po jednom z každého týmu) od jamky číslo 1 do rozhodnutí (systém náhlá smrt - dosažení nejnižšího výsledku po započítání vyrovnání podle stejných pravidel jako při týmové soutěži – polovina přesného hendikepu, maximálně 18). Rozehrávka může být rozhodnutím soutěžního výboru nahrazena určením vítěze podle nižšího součtu na posledních 3 jamkách (případně každé předchozí až do rozdílu).

O lepším pořadí týmů se stejným výsledkem na dalších místech rozhoduje nižší (lepší) průměrný hendikep dvojice, v případě shodnosti průměrného hendikepu rozhodne los.

O pořadí jednotlivců se bude rozhodovat podle Soutěžního řádu ČGF.

IV. Ceny

Hlavní cenou je putovní postříbřený pohár. Ostatní ceny jsou věcné, oceněny budou první tři týmy netto, nejlepší tým brutto, nejlepší hráč brutto, tři nejlepší hráči netto v každé ze tří vypsaných kategorií a na vybraných jamkách nejdelší drajv a nejblíže jamce.

V. Podmínky účasti

Týmy se turnaje zúčastní na základě vyplněné přihlášky a po úhradě registračního poplatku.

Elektronickou nebo tištěnou přihlášku je potřeba doručit na adresu organizátora soutěže – časopisu Golf, nejpozději do 30. dubna 2019, registrační poplatek musí být připsán na účet organizátora nejpozději 10. května 2019.

V případě potřeby lze nového hráče týmu přihlásit nebo jméno přihlášeného hráče změnit ještě 24 hodin před startem turnaje. Nenastoupení některých nominovaných hráčů nebo celého týmu do soutěže nezavdává příčinu k vrácení startovného, ani jeho části.

Dvoučlenné týmy soutěží pod názvem firmy, minimálně jeden z hráčů musí být jejím majitelem, jednatelem nebo zaměstnancem. Za tým mohou do soutěže nastoupit muži i ženy starší 21 let s HCP až do 54. Hrát se bude podle golfových pravidel, místních pravidel, turnajového soutěžního řádu a podle propozic a registračního řádu soutěže.

VI. Předpokládaný časový program
7,00 - 11,00 registrace, snídaně, trénink
7,30 - 12,00 startovní časy - starty z odpališť 1 a 14
7,30 - 17,00 turnajová hra
13,00 - 17,00 oběd, individuální program či trénink, průběžné informace o pořadí
17,30 vyhlášení vítězů
18,00 ukončení turnaje, odjezdy

VII.
Hráči mají hrazeno fee, žetony na driving range a celodenní občerstvení.

VIII. Složení soutěžního výboru

Josef Slezák
Petra Prouzová

 
časopisgolf - patička
Internetová prezentace časopisu Golf, ISSN 1802-6141
© Copyright 2004 - 2021: Golf - CCB,spol. s.r.o.
Tvorba webových stránek - Webservis
Zásady zpracování a ochrany osobních údajů.

 

Odkazy